< Powrót do poprzedniej strony

SPRAWA DLA ADWOKATA
Skarga do Strasburga

Po pierwsze, prawie zawsze w szpony wymiaru sprawiedliwości dostają się tzw. płotki, zwane ostatnio „biegaczami”, z rzadka średni szczebel narkobiznesu. Natomiast bossowie są obstawieni specami od narkotyków i kasą, za którą kupują sobie wolność. Trudno wskazać na jakiegokolwiek „odwalającego pajdę pod celą” w kryminale bosa z wyższej półki. W wielu miejscach świata znane są ogromne połacie upraw różnych odmian narkotyków, a jednak nietykalne. Czyżby tajne i jawne służby kontrolowały te bilionowe interesy?
ŁATWY NARKOTYKOWY ZAROBEK ?
Po drugie, jeżeli już zdecydowałeś się sobie dorobić, przyspieszyć podwyższenie swojego statusu społecznego czy jak w przypadku klienta pewnej Kancelarii, który chciał zyskać w oczach swojej nowej kobiety, wymagającej z racji oferowanych wdzięków znacznie więcej w zamian, to pamiętaj, że podstawą twojego sukcesu w walce z oskarżeniami prokuratury będzie jakość i zaangażowanie adwokata. Specjalisty w tej dziedzinie.
POMÓWIENIE NARKOTYKOWE
Po trzecie, wielu niesłusznie pomówionym o produkcję czy handel narkotykami, przydać się może ekspert, niezależny od Prokuratury i Policji, potrafiący rozprawić się z większością naciąganych lub błędnych laboratoryjnych opinii. Dorobiłam się takiego współpracownika, który odsiedziawszy już swoje, postanowił sprzedawać swoją wiedzę – tym razem już legalnie – i bywa nieoceniony w przypadku przestępstw narkotykowych.

Po czwarte, uwikłani w problemy z prawem potrafią godzinami opowiadać o swoich problemach i wyciągać potrzebne im informacje jak wyjść z kłopotów. Natomiast niechętnie, a nawet ze wstrętem rozmawiają o pieniądzach za adwokackie usługi. Dlatego też w następnych punktach omówię ten problem.
NARKOTYKOWY BIZNES
Po piąte, często się zdarza, że trafiający do aresztu narkotykowi biznesmeni prowadzili hulaszczy lub ponad stan tryb życia, zapominając, z jakim ryzykiem wiązał się ich biznes. Z chwilą kłopotów prokuratorsko–sądowych okazuje się, że mogli liczyć sami na siebie, bo pieniądze na obronę albo mieli w towarze albo przehulali zamiast trzymać rezerwę na obrońcę.

Po szóste, z doświadczeń adwokatów w przestępstwach narkotykowych wynika, że mentalność osób uwikłanych w ten proceder jest specyficzna. Często polega to na próbach wyłudzenia usługi obrończej lub propozycji zapłaty za sprawę po jej wygraniu w sytuacji gdy stać ich na wystawny tryb życia. Zilustruję to przykładem. Pewien informatyk żalił się w towarzystwie, że musi płacić adwokatowi za byle jaką czynność co najmniej 1000 PLN, choć jego zdaniem powinno to kosztować 100 PLN. Zapytany, na ile szacuje swój dzień pracy, z rozbrajającą szczerością powiedział, że 1200 PLN. Nie wiem, ile lat musi poświęcić nauce przyszły informatyk, aby mieć takie stawki, ale dla adwokata jest to 5 lat trudnych studiów, 3 lata aplikacji i kolejnych kilka lat wdrażania się w praktyczne wykonywanie zawodu, czyli potrzeba około 12-15 lat, aby być dobrym specjalistą w danej dziedzinie. Proszę pamiętać, że próby wyłudzenia usług adwokackich lub też inne kombinacje, polegające na unikaniu płacenia, są bardzo powszechne i szkoda na nie czasu oraz emocji, które można lepiej spożytkować.

Po siódme, dbanie o dobre relacje z adwokatem od początku zapewnia, że może on wywalczyć dla Państwa więcej i lepiej.

Dziękuję za uwagę
Adw. dr Iwona Zielinko

< Powrót do poprzedniej strony